2018
07.24
Bėgantys už tarptautinę taiką neaplenkė ir Lietuvos

Kaip Lietuvoje rengiami pagarbos bėgimai "Kaunas - Soldinas", "Baltijos kelias", tokių bėgimų netrūksta ir pasaulyje, kurie pasiekia ir mūsų šalį.

Taikos bėgimo atributas – taiką simbolizuojantis liepsnojantis fakelas, nešamas visą bėgimo laikotarpį. Garbė palaikyti jį savo rankose teko ne tik visiems prisijungusiems žmonėms, bet ir pakeliui sutiktiems atsitiktiniams žmonėms, Kaune sutikusiems sporto atstovams ir t.t.

Kiekvienoje šalyje bėgimo dalyviai ieško kuratorių, kurie jiems padėlioja maršrutus bei prisijungia prie bėgikų. Lietuvoje kuratoriaus vaidmenį atliko mūsų asociacija - LBMA, o bėgikus lydėjo Kauno BMK ir Alytaus BK "Dzūkija" nariai. Kirtę Rusijos sieną iš Kaliningrado srities prisijungę Lietuvos bėgikai taikos deglo nešėjus palydėjo per Marijamolę, Prienus, Alytų, Druskininkus iki Baltarusijos sienos.
Lietuvoje buvo 7 svečiai bėgikai iš Anglijos, Portugalijos, Ukrainos, Latvijos, Serbijos, Austrijos, jie bėgimo misiją daro vedami asmeninių paskatų. Pasak vadovo, jokių rėmėjų jie neturi, viską organizuoja savo lėšomis, o bėgimo dalyviai bėga savo atostogų sąskaita. Sudėtis nuolat keičiasi: atvyksta kiti bėgikai, esantys grįžta namo į darbus. Bėgti susiruošia įvairaus amžiaus žmonės.

Taiką nešanti žinia aplink pasaulį keliauja jau nuo 1987-ųjų.
Nuo 2005 iki 2013 m. ši iniciatyva buvo vadinama Pasauliniu bėgimu už harmoniją, o vėliau gavo tarptautinio Taikos bėgimo vardą.

Nuotraukų galeriją ir komentarus apie viešnagę Lietuvoje galima rasti adresu: http://www.peacerun.org/lt/news/2018/0705/2956/ ir http://www.peacerun.org/lt/news/2018/0706/2970/
Taip pat ten galima rasti galerijas apie kitose šalyse apsilankiusius dalyvius.

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: