2017
08.13
Į kovą prieš vaikų nutukimą – bėgimu
Grėsmingai skambantys statistiniai skaičiai, atspindintys didžiulę problemą, it epidemija plintančią ir didėjančią visoje Europoje.

Visuomenės dėmesį į vaikų nutukimo problemą siekia atkreipti Ralph Mesquita. 25-erių metų ultramaratonininkas patenka tarp 100 geriausių Belgijos bėgikų ir ultramaratonininkų.

#BEACTIVE ambasadorius, vaikystėje kovojęs su viršvoriu ir dėl viršsvorio sukeltų ligų netekęs močiutės, Ralph šią vasarą leidosi į bėgimą per Europą.

Startavęs Nordkapp (Norvegijoje), jis finišuos Tarifoje (Ispanijoje). Kasdien nubėgdamas po 70-85 km, Ralph iš viso nubėgs apie 5300km. Ralph maratonas truks 70-75 dienas.

Organizatorių žiniomis, tokio bėgimo Europoje dar nebuvo, išskyrus tai, kad panašus kelias buvo įveiktas važiuojant dviračiu. Taigi Ralph tuo pačiu siekia ir rekordo.

 „Vaikų nutukimo prevencija yra vienas iš prioritetų. Tikime, kad Ralph bėgimas ir panašios iniciatyvos gali padėti ugdyti vaikų, jaunimo ir jaunų šeimų požiūrį į sportą, aktyvią gyvenseną ir sveiką gyvenimo būdą. Svarbu, kad kuo jaunesnio amžiaus vaikai matytų ir suvoktų aktyvaus gyvenimo būdo teikiamą naudą“, - kalbėjo profesorius Artur Mazur, Europos vaikų nutukimo prevencijos grupės prezidentas (president of the European Childhood Obesity Group).

Ralph bėgimas skirtas ne tik atkreipti dėmesį į nutukimas vaikų ir jaunimo tarpe, bet ir surinkti paramą Europos nutukusių vaikų grupei (European Childhood Obesity Group (ECOG)). Paremti šią organizaciją galite, spustelėję čia.

Kaip Ralph sekasi bėgti, sekite iniciatyvos Facebook paskyroje.

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: