2017
07.29
Lietuvos poliklinikose senjorai bus skatinami daugiau judėti

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, legendinis Lietuvos krepšinio treneris Vladas Garastas, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vadovas Aurimas Baliukevičius, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas Algis Vasiliauskas kviečia šalies gyventojus daugiau judėti ir būti aktyvesniais. Šis kvietimas – tai Europos komisijos (EK) inicijuoto projekto „BEACTIVE“ startas Lietuvoje. Jo metu šalies poliklinikose gyventojai galės išvysti stendus, skatinančius pensinio amžiaus žmones dažniau judėti, pasivaikščioti lauke – kasdien būti aktyvesniais.

Ministras A. Veryga teigia, kad šiandien motyvacija žmonėms daugiau judėti yra ypatingai svarbi, tuo pačiu tai yra puiki ligų prevencija.

„Sveikas gyvenimo būdas ir mityba tampa vis madingesni, vis daugiau žmonių sutinkame, kurie gyvena tuo užsikrėtę lyg virusu ir negali gyventi be to. Vieni negali be sporto klubo, kiti be rytinės mankštos, be maudynių ežere net žiemą, be sveikuoliško kokteilio, kiti atsisako kavos ar kitų nesveikų produktų bei žalingų įpročių. Šiandien didžioji dauguma žmonių turi vienokių ar kitokių pomėgių, kurie susiję su sveika gyvensena. Senjorai irgi gali jų turėti, pvz. tokių, kurie nieko nekainuoja – pasivaikščiojimus, rytinę mankštą namie. Labai džiaugiuosi, kad legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas sutiko būti tokios inciatyvos veidu ir kviesti senjorus daugiau judėti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras.

„Mums kaip projekto nacionaliniams koordinatoriams ambasadorių programa yra labai svarbi, todėl šiandien ypač džiaugiuosi kad visos šios programos grandys: tiek Sveikatos apsaugos ministerija, tiek Valstybinės ligonių kasos tiek p. Vladas Garastas labai geranoriškai su visokeriopa pagalba jungiasi prie įgyvendinimo. Tai iš tiesų rodo, kad tikslinė grupė – senjorai tampa vis aktualesne, ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos visuomenės grupe kuriai reikia priminti, keisti arba formuoti aktyvios senatvės elgsenos įpročius“ – pabrėžė Algis Vasiliauskas, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas. 

„Smagu, kad šio projekto organizatoriai – asociacija „Sportas visiems“ atkreipė dėmesį į senėjančią visuomenę ir jos vietą sveikatingumo srityje. Sportą ir sveikatingumą esame pratę sieti su jaunyste, grožiu, atletiškumu – tačiau yra ir kita sveikatingumo dalis – tai senjorų grupė. Mažai arba labai siaurai apie tai kalbame, kokia nauda iš to Valstybei, kiek lėšų, ligų ir ankstyvų mirčių galime sumažinti jei įprastinę pasyviąją kasdienę senjorų elgseną keistume aktyvesne. Tiesa sakant nežinau ar esu tinkamas būti pavyzdžiu. Greičiausiai mane kaip Europos sporto savaitės ambasadorių šiam projektui pasirinko dėl mano jauno amžiaus J . Tačiau man sulaukusiam 85 erių metų smagu su vyresniais žmonėmis pasidalinti savo kasdiene patirtimi: būtinai kasdien išeikite į lauką, pasivaikščiokite, jei galite nesinaudokite liftu, nepasiduokite blogų naujienų srautui, ieškokite pozityvo, dažniau šypsokitės – tai labai naudingos priemonės, kurios gali pagerinti kasdieninę nuotaiką ir teigiamą nusiteikimą, – kalbėjo V. Garastas. 

VLK vadovas A. Baliukevičius padėkojo už galimybę būti partneriais svarbiame EK projekte ir pastebėjo, kad žmonės pradėjo ne tik daugiau judėti, bet lygiai taip pat aktyviai domėtis privalomojo sveikatos draudimo naujienomis.

„Vien 2016 metais ligonių kasos atsakė į daugiau nei 620 tūkstančių gyventojų klausimų – 5 procentais daugiau nei užpernai. Džiugu, kad gyventojams rūpi žinoti tai, kokia sveikatos priežiūra jiems yra garantuojama šalies gydymo įstaigose.Ir toliau kviečiu visais rūpimais klausimais kreiptis į ligonių kasų specialistus. Priminsiu, kad tai galima padaryti el. pašto adresu info@vlk.lt, taip pat ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888 arba atvykus į bet kurią Teritorinę ligonių kasą“, – kvietė VLK vadovas.

„BEACTIVE“ Europos sporto savaitės tikslas – skatinti visus žmones, nepriklausomai nuo jų amžiaus, profesijos ar sportiškumo, būti aktyviais. Kampanija siekiama suburti gyventojus, valdžios institucijas, įvairius sporto judėjimus, pilietinės visuomenės organizacijas ir privatųjį sektorių aptarti idėjas ir bendradarbiauti, kad kuo daugiau europiečių sportuotų ir būtų fiziškai aktyvūs.

„BEACTIVE“ ambasadorių programa Lietuvos poliklinikose vyks iki spalio 31 dienos  


Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: