2018
07.3
Sporte slypi jėga ir ilgaamžiškumas
Visada jaunatviška, besišypsanti ir pozityviai nusiteikusi, trykštanti optimizmu ir energija. Tai - aerobikos pradininkė mūsų šalyje Joana Bartaškienė. 

Vienas mėgstamiausių jos sportinių renginių - Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ festivalis Palangoje. J. Bartaškienei per festivalius  darbo niekada netrūksta. Jūratės ir Kastyčio skvere anksti rytais ji festivalio dalyvius ir poilsiautojus kviečia dalyvauti mankštose,  o po skuba į LMSA kolektyvų repeticijas.

Šiemetinės repeticijos ir pasirodymas buvo ypatingai svarbus: festivalio atidarymo iškilmėms Palangos stadione buvo sukurta speciali šokio kompozicija, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100 metų jubiliejui.

Kas jums padeda išlikti tokiai jaunatviškai ir energingai?,- paklausiau  68 metų J. Bartaškienės.
Kartu draugauju su savo jaunyste ir patirtimi, visko semiuosi kartu. Mano kredo: gyvenimas – tai judėjimas, o judėjimas – tai gyvenimas. Devizas irgi panašus – gyvenkime be vaistų.  
 
Aktyvus poilsis yra jėga. Nuo to mes jaunėjame, mūsų nepuola ligos. Judu, krutu, senatvės dar nejaučiu. Aktyvus būdas, energija -  tai pagrindiniai mano gyvenimo varikliai. Kai ta energija liejasi per kraštus - galiu kalnus nuversti. 

Šiemet į festivalį pakviečiau garsią gimnastikos teisėją, pramoginių šokių atstovę, kuriai dabar jau daugiau kaip 80 metų – Danutę Janonienę. Ji mums nuo 1959-ųjų daugelį metų teisėjaudavo varžybose.  
 
Ankstesniais metais Danutė į festivalį atveždavo savo grupes ir dalyvaudavo mūsų programoje. Ir dabar ji yra tvirta, drūta, žingeidi. D. Janonienė yra  puikus pavyzdys visoms moterims, kad senatvė yra nulis. 

Sporte slypi mūsų jėga ir ilgaamžiškumas. Sportas, o ypač gimnastika, sugrąžina mums jaunystę.   

Kiek metų dalyvaujate festivalyje Palangoje?
Vasario mėnesį mano vadovaujamai Lietuvos moterų sporto asociacijai sukaks 25-eri. Šiam jubiliejui kruopščiai engiamės, išleisime fotoalbumą, atspindintį mūsų veiklą.   
 
Dar nebuvome įkūrę Lietuvos moterų sporto asociacijos, o aš jau dalyvaudavau festivalyje Palangoje. 

Tik pora metų mus skiria nuo asociacijos „Sportas visiems“ įsikūrimo. Labai džiaugiamės, nes turime gerą globėją. 

Šiemet Palangoje per festivalio atidarymą specialią šokio kompoziciją atliko 350 senjorių, amžiaus vidurkis – 70 metų. 

Jauniausiai šokėjai – 60 metų, o vyriausiai – 82-eji. Bet mes visos buvome vienodos, viena nuo kitos niekuo nesiskyrėme. 

Aktyvi ne tik aš viena. Turime Trečiojo amžiaus universitetų Vilniuje, Kaune, Kauno rajone, Marijampolėje, Palangoje, Klaipėdoje, Raseiniuose, Kretingoje, Kaišiadoryse, kitur. 

Kaip niekada anksčiau, šiemet į veiklą pavyko pritraukti daug vyresnio amžiaus moterų. Festivalyje mūsų rankos padarė didelį darbą.  

Mes papuošėme ir jaunimo grupių pasirodymus. Senjorių nuotaika buvo nuostabi, nes žmonės gerai įvertino mūsų pasirodymą. 

Per rytmetinę mankštą lenkiausi prieš visas moteris ir joms dėkojau už puikų pasirodymą. Savo asociacijos moterimis rūpinuosi kaip savo šeima.  

Per festivalį krūvis buvo didelis, ar nesijautė nuovargio?
Atvažiavome ne pamiegoti, o pasiausti. Iki dvylikos nakties dar surasdavome jėgų ir pasėdėti, ir pabendrauti, o kai kas – ir pašokti.  
 
Prabėgo vieneri metai, kai birželį susilaužiau koją, prieš festivalį man buvo išimta plokštelė. Norėjosi dalyvauti įvairiose varžybose, tačiau buvau priversta save stabdyti. 

Rugsėjo pabaigoje rengsime savo, Lietuvos moterų sporto asociacijos, trijų dienų festivalį Palangoje. 

Jis bus jau penkioliktasis, sudarėme įdomią programą „Būk aktyvus“. Per pastaruosius ketverius metus visko prigalvojame: šiemet judės visa Jono Basanavičiaus gatvė, jaunos moterys per visą gatvę dalyvaus bėgimo, o vyresnės – ėjimo varžybose. 

Bus įvairiausių pasirodymų Jūratės ir Kastyčio skvere, lauks žygis pajūriu su sustojimais ir pasikalbėjimais.  

Kiek dabar jūsų vadovaujama Lietuvos moterų asociacija vienija narių? 
Daugiau kaip 3 tūkst., tačiau šis skaičius netrukus bus dar didesnis. Dabar prašymus priimti į mūsų asociaciją parašė daug Trečio amžiaus universitetų. 
 

Į ten važinėju ir skaitau paskaitas, vadovauju praktinėms pratyboms. Pastaruoju metu ypač aktyviai į šią veiklą įsijungė Kretingos ir Palangos universitetai. 

 

Straipsnis iš www.sportas.info 

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: