2019
05.29
Sportas – svarbi šaulių kasdienybės dalis
2019-uosius Seimas paskelbė Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) metais. Taip siekiama paminėti šios organizacijos, turinčios beveik 11 tūkst. narių, 100 metų jubiliejų. 
 
LŠS yra apie 40 kultūros, sporto ir meno kolektyvų. Ypač didelis dėmesys skiriamas kūno kultūrai ir sportui. 
 
Jauniesiems šauliams vieną-du kartus per savaitę vyksta pilietiškumo, patriotiškumo pratybos, o savaitgaliais rengiami žygiai, kuriuose jie mokomi išgyvenimo dalykų, žaidžiami sukarinti žaidimai. Per atostogas organizuojamos sukarintos vasaros stovyklos.  
 
„Jaunieji šauliai yra svarbūs Lietuvos šaulių sąjungos nariai. Tai - 11–18 metų jaunuoliai, kurie susipažįsta su Lietuvos šaulių sąjungos veikla ir tarnyba Lietuvos kariuomenėje, dalyvauja valstybės šventėse, miesto renginiuose, stovyklose, projektuose.Jaunieji šauliai rengiami pagal keturių pakopų programą. Jie aktyviai dalyvauja ir organizuoja įvairius visuomeninius renginius, akcijas, varžybas.
 
Viena pagrindinių mūsų užduočių – fizinis aktyvumas, judėjimas. Dalyvaujame įvairiuose sporto renginiuose, žygiuose. Mūsų organizacija orientuota į patriotinį ugdymą, jaunimą skatiname pasirinkti kario profesiją. O karys privalo būti fiziškai stiprus“, - sako LŠS vado pavaduotojas majoras Žydrūnas Šadauskis. 
 
Prieš 21 metus buvo surengtos pirmosios Lietuvos jaunųjų šaulių sporto žaidynės. Dabar jos tradiciškai kasmet vyksta gegužės mėnesio pabaigoje. 
 
Šiemet 250 jaunųjų šaulių dėl apdovanojimų tris dienas kovojo Palangoje. Varžybų programoje - sukarintos ir nesukarintos sporto šakos: orientavimasis vietovėje, įvairios estafetės, šaudymas pneumatiniais ir mažo kalibro ginklais, vandens rungtys jūroje su valtimis, biatlonas, rikiuotės konkursas.    
 
Žaidynėse dalyvavo ir svečiai iš Estijos bei Latvijos, su kuriais glaudžiai bendradarbiaujama. 
 
Susumavus visus rezultatus, komandų įskaitoje, kaip ir praėjusiais metais, nugalėjo Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios rinktinės jaunieji šauliai. 
 
Antri - Žemaitijos šaulių 8-oios rinktinės jaunuoliai, o trečia - Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės komanda
 
Dešimt jaunųjų šaulių komandų iš visos Lietuvos dvi dienas dalyvavo ir festivalyje „Sportas visiems“, kur pelnė apdovanojimų.
 
Šauliai bandė jėgas daugelyje rungčių ir buvo atsakingi už virvės traukimo bei šaudymo pneumatiniais ginklais varžybas.   
 
Festivalio renginiuose jėgas bandė ir LŠS vado pavaduotojas Ž.  Šadauskis.
 
„Pasirinkau smiginio, alpinizmo sienele laipiojimo ir lietuviškojo riedulio rungtis. Stengiausi palaikyti savo fizinę būklę. Sekėsi gerai, patyriau daug emocijų, pastiprinau sveikatą“,- džiaugėsi Ž. Šaduikis 
 
LŠS vado pavaduotojas džiaugiasi ir tuo, kad prie jų visuomeninės organizacijos jungiasi aktyvūs žmonės. „Pas mus nėra amžiaus limito – turime ir 11-mečių, ir 100 - mečių narių, tarp pastarųjų – ir garbingų partizanų, kurie dar tarpukariu buvo šauliai.
 
Nuo 11-os galima prisijungti prie jaunųjų, o nuo 18-sos – prie  suaugusiųjų šaulių.
 
Pastaruoju metu jaučiame didelį susidomėjimą ir pagyvėjimą mūsų organizacija, į šaulių sąjungos veiklas jaunimas jungiasi vis skaitlingiau. Vien tik šiemet į Lietuvos šaulių sąjungą įstojo 500 naujų narių, o nuo birželio pradžios mūsų šeimoje turėtų būti daugiau nei 11 tūkst. šaulių“, - sako Ž. Šadauskis. 
  
LŠS istorija garbinga – 100-metis. Šiai datai paminėti numatyta daug renginių visoje Lietuvoje, o pagrindinis vyks birželio 1-ąją Vilniuje, Katedros aikštėje. 
 

Bus surengta iškilminga rikiuotė, kurioje dalyvaus apie 600 šaulių, prisieks nauji jaunieji šauliai, kurių šiuo metu yra užsiregistravusių 800. Vakare Katedros aikštėje bus surengtas iškilmingas koncertas.

 

Autorė: Marytė Marcinkevičiūtė

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: