2021
01.29
LASV pateikta paraiška Sporto rėmimo fondui. Santrauka

Lietuvos asociacija „Sportas visiems" Lietuvoje veikia nuo 1991 metų, bei vienija 18 kitų skėtinių organizacijų, kurios savo organizacijose vienija sporto klubus, įstaigas ir organizacijas (daugau kaip 500 mėgėjų sporto klubų ir FA veiklą vykndančių juridinių asmenų). Organizacija jau beveik 30 metų plėtoja ir populiarina sportą, siekia įtraukti šalies gyventojus į reguliarias fizinio aktyvumo pratybas ir neprofesionalias, mėgėjiškas sporto varžybas.

Vykdydama projektą "Fizinio aktyvumo veiklos, skatinančios fizinio aktyvumo plėtrą", organizacija kelia tikalą: Siekti sisteminės fizinio aktyvumo plėtotės Lietuvoje į vykdomas veiklas įtraukiant daugiau nei 40 Lietuvos savivaldybių ir 44 tūkst. dalyvių (viso projekto eigoje).

Uždaviniai:

1. Vykdyti fizinio aktyvumo veiklas seniūnijų gyventojų tarpe kuo platesnėje auditorijoje pagal amžių ir lytį 2021 m. įtraukiant iki 130 seniūnijų, 2022 - 140 seniųnijų;

2. Sudaryti prieinamas sąlygas sporto klubams, šeimoms ir pavieniams asmenims dalyvauti Sporto visiems veiklose, nacionaliniu ir lokaliu mąstu kai projekto metu jose būtų įtraukta ne mažiau 44 tūkst. dalyvių

Projekto metu įgyvendinamos veiklos:

1. Lietuvos seniūnijų sporto žaidynės, tai vienintelis sisteminis ir didžiausias Lietuvoje mėgėjų sporto projektas skirtas suaugusiems žmonėms neribojant jų amžiaus. Projekto išsirtinumas yra - plati geografija ir sistemingumas. Įtraukiamos seniūnijos iš ne mažiau kaip 40 Lietuvos savivaldybių bei daugiau nei 120 seniūnijų kasmet. Projektas vykdomas III etapais. Visų trijų etapų bendra trukmė - 6 mėnesiai. Planuojamas bendras unikalių dalyvių skaičius kasmet - daugiau nei 11 000 dalyvių.

2. Festivalis "Sportas visiems" - čia programa apima trijų dienų laikotarpį, kiekvieną dieną pasiūlydama daugiau nei 70 sporto renginių, fizinio aktyvumo užsiėmimų ir priemonių kiekvienam renginio dalyviui atsižvelgiant į jo amžių ir pomėgius. Festivalio išskirtinumas yra plati ir prieinama programa, veiklų atvirumas ir prieinamumas įvairaus fizinio pajėgumo asmenims. Vyresnio amžiaus žmonės, ypač moterys, programoje gali rinktis rytines mankštas, jogą, paskaitas, šiaurietišką ėjimą ir kt. atsižvelgiant į savo pomėgius ir fizninį pajėgumą. Mergaitės ir jaunimas - ritminę gimnastiką, zuma šokius, komandines sporto šakas. Moterys atstovaujančios skirtingas šokių mokyklas - linijinius šokius ir įvairius konkursus. Tėvai su vaikais - laipiojimo sienlę, šaudymą, dart ball'ą, kvadratą, palestrą ir kt. veiklas. Senjorai - stalo tenisą, šachmatus ir šaškes ir t.t. Planuojamas bendras unikalių dalyvių skaičius - daugiau nei 4000 unikalių dalyvių kiekvienais metais.

3. Pasaulinė sniego diena - tai veikla, kuria bus siekiama išlaikyti sisteminį vaikų, jaunimo bei suagusių asmenų fizinio aktyvumo skatinimą ir įsitraukimą į fizinio aktyvumo veiklas žiemos periodu. Pasaulinės sniego dienos metu dalyviai bus kviečiami prisijungti į įvairias fizinio aktyvumo veiklas: žiemos estafetes, varžybas rogutėmis, dalyvauti lauko žaidimų komandinėse rugtyse ir kitose veiklose. Vienas pagrindinių organizuojamo renginio tikslų, yra paskatinti žmones daugiau laiko praleisti lauke, judėti ir žiemą lygiai taip pat įsitraukti į fizinio aktyvumo veiklas, kaip ir vasaros periodu. Vykdoma veikla vyks ne mažiau kaip 26 skirtingose Lietuvos savivaldybėse ir įtrauks ne mažiau 8 000 dalyvių kiekvienais metai. Įgyvendinant šias fizinio aktyvumo veiklas siekiame skatinti ir diegti supratimą apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus sveikatai, ugdyti reguliaraus ir savarankiškus sportavimo įpročius.

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: