Judėkim.lt

   

Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, vienijanti visuomenines kūno kultūros, sporto ir turizmo organizacijas, plėtojančias sveikatą stiprinančią kūno kultūrą ir mėgėjų sportą, jau antrus metus tęsia socialinį projektą „Judėkim.lt“.

Projekto tikslas - paskatinti visuomenę, o ypač tėvus, auginančius mažus vaikus, daugiau judėti ir rodyti aktyvaus gyvenimo būdo pavyzdį vaikams.

Nejudrumas tapo pasaulinio masto epidemija, kuri sukelia lėtines ligas ir tampa anktyvų mirčių priežastimi. Vis dažniau vaikams tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje nustatoma diagnozė – antsvoris, nutukimas, to priežastis – mažėjantis vaikų judrumas.

Pagal 1994-2010 atliktą tyrimą, Europoje esame ketvirti nuo galo pagal moksleivių fizinį aktyvumą. Labiau šokiruoja ne tiek patys skaičiai, o tai, kad tendencijos nesikeičia ar keičiasi į dar blogesnę pusę.

Eurobarometro duomenimis, sportas ir akvyvi veikla visiškai nedomina 44% lietuvių. Dažniau nei kas antras suaugęs žmogus Lietuvoje (60%) turi antsvorį. Visame pasaulyje tame tarpe ir Lietuvoje, ryški tendencija, kad nejudrių tėvų vaikai seka tėvų pėdomis ir nesirenka aktyvaus gyvenimo būdo.

Pernai specialiai šiam projektui buvo sukurtas pirmas Lietuvoje vaizdo klipas, skirtas mažo fizinio aktyvumo problematikai akcentuoti. Šiemet sukurtą naują klipą transliuos nacionalinis transliuotojas LRT.

Kertinis vaidmuo, formuojant vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius, tenka tėvams. Būtent šeimoje, o ne mokykloje ar darželyje vaikams įskiepijami pirmieji aktyvaus gyvenimo įpročiai. Judėkim.lt yra pirmoji iniciatyva, kuri akcentuoja tėvų ir vaikų bendravimo modelį, sprendžiant nejudrumo problemas. Siekiant informuoti ir išjudinti suaugusius, jiems bus skirtos tiesioginės mankštos transliacijos iš Impuls sporto klubo per Delfi TV.

Judekim_LT_plakatas_1.jpg 

Projektas Judėkim.lt apima moksleiviams skirtą konkursą „Mano klasės mankšta“. Konkursas vyks iki gegužės 15 d., jo metu visų šalies mokyklų moksleiviai kviečiami mankštintis, filmuoti savo mankštas ir siųsti filmukus konkurso organizatoriams. Prizų fondas - 5000 Eur., o pagrindinis konkurso prizas – savaitgalio kelionė į Palangą visai klasei ir sportiniai Nike bateliai – atiteks net 2 klasėms – 1-5 ir 6-12 kl. amžiaus kategorijose. Nugalėjusios klasės turės pademonstruoti savo mankštas Palangoje vykstančiame festivalyje „Sportas visiems“.

   IMG_7748_copy_2.jpg

Dalyvių mankštas vertins ir nugalėtojus padės išrinkti patyrę vertinimo komisijos nariai: lengvaatletė, Olimpinių žaidynių dalyvė, pasaulio ir jaunimo Europos vicečempionė, Lietuvos šuolio į aukštį rekordininkė Airinė Palšytė, Olimpinis vicečempionas, daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas ir prizininkas Jevgenijus Šuklinas, aktorė Ineta Stasiulytė.

Patiems mažiausiems skirtas „Judėk su apelsinu“ – Lietuvos darželinukų krepšinio čempionatas, kurį organizuoti padeda projekto partneriai – Sostinės krepšinio mokykla.

Skleidžiant žinią apie projektą, bendradarbiaujame su žiniasklaida – Delfi.lt, LRT, Lrytas.lt, sporto naujienų portalais ir spauda, vaikus auginantiems tėvams skirtaisleidiniais, moteriškai auditorijai skirtais žurnalais. 

 

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: