2021
07.30
Keturiasdešimtasis Platelių plaukimo maratonas žada būti išskirtinis

Liepos 31 d. Platelių ežere vyks 40-asis plaukimo maratonas LSD “Žalgiris” prizams laimėti “Platelee–2021”.

„Mažojo maratono“ dalyviai, kurie bus suskirstyti į aštuonias grupes (nuo 16 iki 75 ir daugiau metų) įveiks 1, 8 km, o „Didžiojo maratono“ (trys grupės nuo 44 iki 60 ir daugiau metų) – 3,5 km distancijas.

Senjorai plauks 300 m nuotolį, o tie, kurie nedalyvaus maratone – 100 m distanciją, taip pat bus ir vaikų rungtis.

„Platelle–2021“ iškilmingas varžybų atidarymas – šeštadienį 12.15 val. Platelių „Žalgirio“ jachtklube.

Renginys neeilinis, 40-asis, todėl ir dėmesys jam išskirtinis. Visi dalyviai bus apdovanoti sportiniais marškinėliais, visų amžiaus grupių nugalėtojai ir prizininkai – pagrindinio rėmėjo Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ prizais ir medaliais.

 Platelių „Žalgirio“ jachtklubas jubiliejiniam plaukimui surado ir rėmėjų – bendrovę „Elektromontuotojas“, kuris šiam renginiui skyrė 4 tūkst. eurų. 

Iš toliausiai atvykusiam plaukikui žurnalistas ir kraštotyrininkas Eugenijus Bunka tradiciškai įteiks savo pagamintą suvenyrą

Kadangi tai bus 40-asis maratonas, varžybų organizatoriai pagerbs labiausiai prie šio plaukimo maratono prisidedančius žmones  ir juos apdovanos atskirais prizais.  

Nuolatinis šių varžybų direktorius, Platelių „Žalgirio“ jachtklubo direktorius Vaclovas Buivydas, atsakingas už plaukikų saugumą, ir „Žalgirio“ draugijos vyriausioji specialistė Angelė Bilevičienė tikisi, kad, esant geram orui, maratonas turėtų sutraukti iki 150 įvairaus amžiaus plaukimo entuziastų.  

Plateliškiai ypač laukia visuose jų plaukimo maratonuose dalyvavusio 73-ejų Antano Guogos iš Marijampolės klubo „Torpedos“, kuris tapo savotišku Platelių maratono simboliu.

Plateliškiai labai apsidžiaugė, kai sužinojo, jog A. Guoga žada dalyvauti.


„Maratonui jau pasirengta, prizai nupirkti, distancija sutvarkyta, gelbėtojų komanda surinkta, laukiame dalyvių.

Didžiausias mūsų noras – kad plaukikų suvažiuotų kuo daugiau.

Gal prieš 10-15 metų mūsų varžybos sutraukdavo net 180 plaukikų, nes mes vieninteliai Lietuvoje rengėme tokias varžybas, ir susidomėjimas jomis buvo didžiulis.   

Dabar Lietuvoje vyksta jau aštuoni maratonai, plaukikams yra nemažas pasirinkimas, kur rungtyniauti.

Pagrindinis mūsų varžybų tikslas – populiarinti plaukimo sportą, įvairaus amžiaus žmones skatinti fiziškai aktyviai ir sveikai gyventi“, – pasakoja V. Buivydas.

Svetingai nusitekęs ir didžiausias Žemaitijos ežeras – vanduo įkaito iki 24 laipsnių, tarsi arbatėlė, ko anksčiau nėra buvę.     

Platelių maratone  yra dalyvavę Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Latvijos, JAV, Prancūzijos plaukimo entuziastai, todėl ir šiemet jų laukiama atvykstančių iš kitų šalių.   

Platelių plaukimo maratonas, dar vadinamas žemaitiškuoju Lamanšu, yra prieinamas visiems – mažiems, ir dideliems, profesionalams ir mėgėjams.

Sudaryta plati varžybų programa: vyks ir smiginio, virvės traukimo ir 30 kg sveriančios statinės nešimo vandenyje varžybos.  

Plaukimo maratono varžybų vyr. teisėjas – Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas tikisi sulaukti ne tik gausaus sportininkų, bet ir žiūrovų būrio.

Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

 

Marytė Marcinkevičiūtė, sportas.info 

Veiklos partneriai
Visos teisės saugomos. © 2011-2015 Lietuvos asociacija „Sportas visiems“
BTT Group
Sprendimas: